• Najmlađi članovi pančevačkog PK Dinamo osvojili osam medalja u Novom Sadu

Prethodnog vikenda najmlađi članovi PK „Dinamo“ učestvovali su na „Uskršnjem mitingu“, koji se godinama unazad održava u Novom Sadu. Dinamo su predstavljala 42 takmičara, a u konkurenciji od 18 klubova i 338 plivača, osvojeno je osam medalja.

Najmlađi članovi pančevačkog PK Dinamo osvojili osam medalja u Novom Sadu

Najuspešnija takmičarka bila je Lazić Jelisaveta koja je osvojila tri zlatne medalje. Ona je doplivala do prvog mesta u trkama na 50 metara kraul, 50metara prsno i 100 metara mešovito. Jelisaveti je dodeljen i pehar za najuspešniju plivačicu u kategoriji devojčica do devet godina.

Pored nje, u ženskoj konkurenciji, medalje je osvojila i Matić Mila. Mila je bila uspešna u trkama na 50 metara leđno i 50 metara delfin, osvojivši dve bronzane medalje.

U muškoj konkurenciji, medaljama su se okitili Nikolić Uroš i Husarik Martin. Martin je do medalja doplivao u disciplinama 50 metara prsno, osvojivši bronzanu medalju, i 50 metara delfin, gde je blistao i okitio se zlatnim odličjem.

Uroš je bio uspešan u disciplini 50 metara prsno, doplivavši do drugog mesta i srebrne medalje.