• Od danas više nisu obavezne zimske gume

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Vozači u Srbiji od danas više nisu zakonski obavezni da imaju zimske gume na sva četiri točka ako na kolovozu ima snega, leda i poledice, niti da koriste drugu zimsku opremu.

    Pored zimskih guma, vozači u periodu od 1. novembra do 1. aprila u gepeku moraju da imaju i lance za sneg ili nešto slično za povećanje prijanjanja guma, koje u slučaju potrebe postavljaju pogonskim točkovima.

    Upotreba lanaca je obavezna na delu puta gde je saobraćajnim znakom predviđena obavezna zimska oprema, kada na kolovozu ima snega.

    U naselju, od 1. novembra do 1. aprila, vozila ne moraju biti opremljena lancima i drugom sličnom opremom za gume.

    Na zimskim gumama dubina gazećeg sloja ne sme biti manja od četiri milimetra.

    Vozači u Srbiji od danas više nisu zakonski obavezni da imaju zimske gume na sva četiri točka ako na kolovozu ima snega, leda i poledice, niti da koriste drugu zimsku opremu.

     
     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Skupština Srbije nastavlja vanredno zasedanje

    Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju u 10 časova objedinjenu načelnu raspravu o 32 tačke dnevnog reda vanrednog zasedanja, među kojima su i izmene seta pravosudnih zakona koje je utvrdila […]

    Promenljivo oblačno sa kišom i grmljavinom

    U Srbiji se očekuje promenljivo oblačno, toplo i nestabilno vreme, mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, koja će lokalno biti izraženija uz kratkotrajnu pojavu grada i to sa većom […]