Jako nevreme zahvatilo je sinoć veći deo Srbije. Olujni vetar, lomio je stabla, nosio krovove. Pukovnik prof. dr Ivan Marjanović, glavni dežurni hirurg VMA rekao je za RTS da se u tu ustanovu sa povredama javilo preko 40 ljudi, od kojih je petoro zadržano na lečenju.
VMA: Javilo se preko 40 ljudi, petoro zadržano na lečenju sa ozbiljnim povredama
Pukovnik prof. dr Ivan Marjanović, glavni dežurni hirurg VMA rekao je za RTS da je olujno nevreme koje je pogodilo Srbiju donelo dosta posla.
“Na VMA se javio veći broj građana sa povredama – preko 40, petoro je zadržano na lečenju sa ozbiljnim povredama“, kazao je Marjanović.
Prema njegovim rečima, iz cele Srbije su dovoženi pacijenti na VMA.
“Iz Šapca je prebačen pacijent koji je pao sa krova kuće, sa prelomom karlice. Iz Vršca, pacijent je pao i pukla mu je slezina. Iz cele Srbije su dovoženi na VMA gde su zbrinuti“, naveo je Marjanović.
Svi su, napominje, u stabilnom stanju. „Nijedan ljudski život nije izgubljen juče u Srbiji, bar što se VMA tiče“, istakao je dr Marjanović.
Vesić: Bez većih posledica na infrastrukturi, neki putevi su bili zatvoreni
Ministar Goran Vesić rekao je za RTS da nije bilo većih posledica na samoj infrastrukturi, neki putevi su bili zatvoreni zbog pada stabala.
Dva aerodroma su bila zatvorena. Beogradski aerodrom je bio zatvoren, sinoć se saobraćaj uspostavio.
Aerodrom u Nišu je do 7.46 bio zatvoren, oluja je odnela krov sa jedne od pomoćnih prostorija kontrole leta, pa je ušla voda.
Jutros nije odleteo avion za Krf iz Niša, ali je saobraćaj normalizovan, rekao je Vesić.
Što se tiče padanja kranova na građevinskom zemljištu, Vesić kaže da će gradske inspekcije sprovesti istragu i nadležne inspekcije će utvrditi stanje
Sektor za vanredne situacije imao 201 intervenciju
Tokom prethodne noći nevreme praćeno jakim vetrom i kišom zahvatilo je teritoriju Republike Srbije usled čega su pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a imali 201 intervenciju u kojima je bilo angažovano 505 vatrogasaca-spasilaca sa 203 vozila i tom prilikom evakuisali i spasili 40 osoba.
Pripadnici Sektora za vanredne situacije intervenisali su u gašenju 20 požara izazvanih udarom groma, dok su u ostalim događajima uklanjali oborena stabla, kao i limene krovove sa puta.
Na teritoriji grada Beograda, zbog posledica vremenske nepogode, Vatrogasno-spasilačka brigada Beograd je intervenisala 34 puta sa 105 vatrogasaca i 35 vozila, od čega pet požara, devet tehničkih intervencija usled palih krovnih konstrukcija i 20 intervencija zbog palog drveća.
Angažovanje pripadnika Sektora iz navedenih razloga bilo je i na teritoriji Šapca, Loznice, Bogatića, Koceljeve, Vladimiraca, Bačke Palanke, Bača, Beočina, Sremskih Karlovaca i Novog Sada, Kragujevca, Paraćina,Ćuprije, Despotovca, Rekovca, Jagodine, Kraljeva, Valjeva, Ljiga, Lajkovca i Uba, Kruševca, Niša, kao i u delovima Sremskog, Moravičkog, Zaječarskog i Jablaničkog upravnog okruga.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i danas su na terenu kako bi pomogli građanima u otklanjanju posledica nevremena.
“Na VMA se javio veći broj građana sa povredama – preko 40, petoro je zadržano na lečenju sa ozbiljnim povredama“, kazao je Marjanović.