• Preminuo Masimo Savić

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Tužnu vest na društvenim mrežama potvrdile su i Masimova supruga Eni i ćerka Mirna.

    „Naš tata, suprug, ponos i ljubav, Masimo Savić, napustio nas je nakon kratke, ali herojske borbe. Iako je otišao s ovoga sveta, u našim će dušama živeti večno; nasmejan, topao, snažan, pun ljubavi i satkan od umetnosti. Zauvek ćemo biti tvoje cure. Eni i Mirna“, stoji u njihovoj objavi.

    Savić je preminuo u bolnici, gde se lečio od karcinoma pluća, preneo je „Jutarnji list“.

    Masimo je rođen 6. juna 1962. godine u Puli, a srednju školu završio je u Zagrebu gde je i započeo svoju muzičku karijeru. Godine 1983., kao vođa legendarne new wave / synth-pop grupe Dorian Gray izdaje prvi album – „Sjaj u tami“, te dve godine kasnije drugi album Za tvoje oči.

    Grupa se proslavila najviše zahvaljujući fenomenalnom prepevu grupe Walker Brothers „The sun ain’t gonna shine anymore“, ali i upečatljivom glasu Masima Savića.

    Tužnu vest na društvenim mrežama potvrdile su i Masimova supruga Eni i ćerka Mirna.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Svet

    U EU sve više ljudi koji žive sami

    U Evropskoj uniji je postotak ljudi koji su živeli u jednočlanim domaćinstvima prošle godine iznosio 16,5 odsto, a srazmerno najveći broj ljudi koji žive sami bio je u skandinavskim i […]