• Četiri medalje za džudiste pančevačkog Dinama na Trofeju Beograda

U vikendu za nama džudisti pančevačkog Dinama osvojili su četiri medalje na takmičenju u Beogradu, među kojima je i jedna najsjajnija. Prethodno su Dinamovi stariji poletarci pokazali zavidnu formu na Prvenstvu Vojvodine sa kog su naš grad doneli pet medalja.

U Sposrtskom centru Šumice, 18. i 19. juna, održan je Trofej Beograda na kom je nastupilo 12 takmičara DžK Dinamo, a osvojene su 3 medalje (1 zlatna, 2 bronzane), kao i jedno 5. mesto.

Prvog dana učestvovalo je 466 takmičara (329 M, 137 Ž) iz 46 klubova iz Australije, BiH, Hrvatske, Rumunije i Srbije.

Za DžK Dinamo nastupalo je 12 takmičara. Medalju je osvojila starija poletarka (U10) Staša Simanić (-38 kg) i to bronzanu, dok je petoplasirani u kategoriji do 46 kg bio Ognjen Pantić.

U konkurenciji mlađih dečaka i devojčica (U12) zlato je osvojio Miloš Božić (-60 kg), a bronzanu Luka Crnjin (-50 kg).

Drugog dana učestvovalo je 92 takmičara (66 M, 26 Ž) iz 25 klubova iz BiH i Srbije. DžK Dinamo predstavljalo je 3 takmičara. Osvojena je 1 medalja (1 bronzana) i jedno 5. mesto.

Vasović Stefan (-60 kg) došao je do bronze u konkurenciji kadeta (U18), dok je peto mesto zauzeo Aleksa Milićev (-81 kg).

Dvodnevni turnir Trofej Beograda održan je u organizaciju i pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda i Sportskog saveza Beograda, a u tehničkoj organizaciji Džudo saveza Beograda.

Medalje i za Dinamove poletarce

Nedelju dana ranije  u Stepanovićevu je održano Prvenstvo Vojvodine za starije poletarce. Učestvovalo je 114 takmičara (73 M, 41 Ž) iz 18 klubova iz Vojvodine. DžK Dinamo nastupao je sa 11 takmičara. Osvojeno je 5 medalja (2 zlatne, 3 srebrne) i dva 5. mesta.