• Džudisti „Dinama“ osvojili 9 medalja prethodnog vikenda

U organizaciji Džudo kluba „Cement“ iz Beočina održan je 7. međunarodni džudo „Trofej Beočina“ na kom je učestvovalo 46 klubova, sa 481 takmičarom, iz 5 zemalja (Grčka, Bugarska, Hrvatska, BIH i Srbija). Džudo klub „Dinamo“ predstavljalo je 14 takmičara, koji su osvojili 7 medalja: 4 zlatne, 2 srebrne, 1 bronzanu. Mlađi pioniri su osvojili pehar za najuspešniju ekipu mlađih pionira, a Mateja Zubović je izvučen kao dobitnik bicikla – nagrade za koju su nominovani isključivo pobednici kategorija.

Pregled osvojenih medalja:

Poletarci (U11)

Zlatne: Mateja Stojanovski (-20 kg), Mateja Zubović (-42 kg)

Srebrne: Đorđe Jakimovski (-42 kg)

Mlađi pioniri (U13)

Zlatne: Andrijana Krtenić (-28), Filip Francuz (-34 kg)

Srebrne: Vladimir Bogdanovski (-34 kg)

Bronzane: Jelena Stojanovski (-28 kg)

Zlatna medalja za veterana Slavka Stanišića

U Sportskom centru „Šumice“ održan je međunarodni turnir za veterane „BELGRADE MASTERS „. Nastupalo je oko 70 takmičara iz 4 zemlje. Veteran DžK „Dinamo“, Slavko Stanišić, osvojio je prvo mesto u kategoriji M6 +100 kg.

Bronza za Mladena Bulju

U Sportskom centru „Šumice“ proteklog vikenda održan je i 17. međunarodni Balkan open „Zvonko Osmajlić“. Nastupalo je 66 takmičara iz 4 zemlje, a Džudo klub „Dinamo“ je predstavljao Mladen Bulja. On je kategoriji seniora preko 100 kilograma osvojio bronzanu medalju.