• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Zlatibor previsok za Tamiš

Sponozor rubrike:Dom

Košarkaši Tamiša nisu uspeli da nastave pobedničku seriju od tri uzastopne pobede. Pred svojim navijačima izgubili su od Zlatibora sa 76-88, po četvrtinama 16-21/ 25-19/ 18-23/ 17-25.

Gosti su bolje započeli utakmicu i posle prve četvrtine stekli su prenost od 5 koševa razlike. Tamiš ubrzo uzvraća i uspeva  na odmor da ode sa košem prednosti. U nastavku meča domaćinu kao da ponestaje snage, što kvalitetni gosti koriste i kako se meč približavao kraju oni su bili sve sigurniji da bi na kraju i ostvarili ubedljivu pobedu od 12 koševa razlike.

Kod Tamiša najraspoloženiji je bio i jedan od najkorisnijih igrača u nastavku sezone, Miloš Nikolić koji je postigao 21 koš, dok inostrana pojačanja iz Amerike Fener i Jarid nisu bili šuterski raspoloženi i zajedno su ubacili 17 koševa.

Tamiš nema vremena za tugovanje, jer već 24.februara ga čeka izuzetno važna utakmica. U Valjevu će protiv Metalca odmeriti snage sa direktnim rivalom za opstanak u ligi. Pobedom bi napravili veliki pomak ka sigurnijoj zoni, uprkos ovom neugodnom porazu na svom terenu.