• Težak poraz „Tamiša“ u Beogradu

Jedan od favorita za najviši plasman u Košarkaškoj ligi Srbije, ekipa beogradskog „Dinamika“, u trećem kolu prvenstva ubedljivo je slavila protiv „Tamiša“ rezultatom 78:55 (18:15; 21:19; 21:7; 18:14). Domaćin je ubedljivom igrom tokom čitavog toka utakmice, a naročito u drugom poluvremenu, naneo drugi uzastopni poraz pančevačkom timu.

U Beogradu je ekipa, koju sa klupe predvodi trener Bojan Jovičić, samo u toku prvog poluvremena uspela da održi rezultatski priključak, ali u trećoj četvrtini nisu uspeli da spreče poene gostiju, kao ni da pronađu pravo rešenje u napadu, pa je poraz bio neminovan.

Domaći košarkaši su bili znatno raspoloženiji u napadu, a čak pet ih je imao dvocifren učinak. Gavrilović je bio najefikasniji sa 15 poena (8sk), Stevanović i Jeftić su postigli po 14, Tornjanski 11, a Katnić je uz 0 postignutih poena imao i devet asistencija.

U redovima „Tamiša“ Vitkovac i Kesar su postigli po 10 poena, a pratili su ih Milošević i Vuletić sa po 8 poena.

Posle tri odigrane utakmice, „Tamiš“ ima skor od jedne pobede i dva poraza, a u narednom kolu pred svojim navijačima dočekuje ekipu niškog „Konstantina“.