• Zlato za Kovinca, bronza za Pančevku na Evropskom prvenstvu u mažoret sportu

Kovinac Aljoša Fila osvojio je zlatnu, a Pančevka Katja Bogdanović, članica SUMS Pančevačke Lavice, bronzanu medaljlu na XVI Evropskom prvenstvu u mažoret sportu koje je održano od 4. do 7. jula u Zagrebu.

Aljoša je član kovinskog Ko-Ma Majorette kluba, a prvo mesto osvojio je u kategoriji solo man baton.

Do velikog uspeha Katja je stigla u kategoriji solo mace baton za juniorke sa koreografijom Mary Poppins.

Priznanja za svoj trud i rad sa decom dobili su pančevački treneri Irina Bogdanović i Bogdana Kellča.

Na Evropskom prvenstvu učestvovalo je 3200 takmičara koji su odigrali više od 700 koreografija.

Iz Srbije su učestvovala sportska udruženja mažoret sporta : Pančevačke Lavice, Crepajačke Lavice, Ko-Ma Majorette (Kovin) i Lana (Pančevo).