• Banatski poljoprivrednici: Ukoliko se ne poveća cena pšenice, slede protesti i blokade

    Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata Dragan Kleut je izjavio da otkupljivači nude za novi rod pšenice 18 dinara po kilogramu, a da je 2008. godine cena bila 22-23 dinara.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Banatski poljoprivrednici: Ukoliko se ne poveća cena pšenice, slede protesti i blokade
    Foto: Pixabay

    On je upozorio da će protestovati na ulicama ako se cena ne poveća.

    On je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu.

    „Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23 dinara kada je tona mineralnog đubriva koštala 30.000 dinara, a danas je od 75.000 do 80.000 dinara. Dizel gorivo je 2008. koštalo 75 dinara, a danas je 220 dinara, dok je seme koštalo 45 do 55 dinara po kilogramu, a sada je 120 dinara“, kazao je Kleut.

    Dodao je da je, osim bagatelne cene pšenice iz novog roda, ove godine i prinos zbog suše u Banatu upola manji od prosečnog.
    Kleut je kazao da poljoprivrednici Banata od Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ove godine još nisu dobili ni prvi povraćaj akcize za gorivo od 50 dinara po litru.

    „Ako država ništa ne učini da poveća cenu pšenice, posle žetve izlazimo na ulične proteste i blokade“, rekao je Kleut.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Vojvodina

    Najskuplji stan u Srbiji prodat za 2,6 miliona evra

    Ukupna vrednost ostvarenog prometa na tržištu nepokretnosti u Srbiji dostigla je približno dve milijarde evra, što predstavlja najvišu zabeleženu vrednost za prvi kvartal od uspostavljanja […]