• Pančevo: Vodovod apeluje na građane da racionalno troše vodu

    Usled dugotrajnog perioda ekstremno visokih temperatura i drastično povećane potrošnje vode, JKP „Vodovod i kanalizacija“ uputilo je apel svim korisnicima gradskog vodovoda da vodu troše maksimalno odgovorno i racionalno.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Pančevo: Vodovod apeluje na građane da racionalno troše vodu
    Foto: Pixabay

    Kako navode iz ovog preduzeća, cilj apela je očuvanje stabilnosti sistema vodosnabdevanja, kako bi svi građani u svakom trenutku imali dovoljne količine vode za piće, pripremu hrane i osnovne higijenske potrebe.

    Kako bi se sprečile ozbiljnije nestašice i pad pritiska u vodovodnoj mreži, građanima se savetuje da izbegavaju zalivanje travnjaka, bašti i poljoprivrednih površina vodom iz gradskog vodovoda, punjenje i dopunjavanje privatnih bazena, pranje automobila, trotoara, terasa i drugih betonskih površina crevom pod pritiskom, kao i svako nepotrebno rasipanje vode i ostavljanje otvorenih slavina.

    Iz JKP „Vodovod i kanalizacija“ zahvaljuju sugrađanima na razumevanju, solidarnosti i odgovornom ponašanju u periodu tropskih vrućina, ističući da se samo zajedničkim odgovornim odnosom može obezbediti stabilno vodosnabdevanje za ceo grad.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp

    Tagovi:

  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Društvo