• Takmičari pančevačkog Dinama osvojili 17, a plivači Sparte pet medalja u Kruševcu

Plivači PK „Dinamo“ Pančevo nastupili su na takmičenju „Šarengradski kup 2024“ u Kruševcu. U velikoj konkurenciji od blizu 500 takmičara osvojili su 17 medalja.

Najuspešniji takmičar, po broju osvojenih medalja, je Milutin Jocić. Milutin je blistao četiri puta, osvojivši četiri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara kraul i 50 i 100 metara leđno. Milutin je ujedno proglašen i za najuspešnijeg takmičara u kategoriji dečaka od 11 godina, za šta mu je dodeljen pehar.

Pored Milutina, sa četiri medalje se okitio i Martin Husarik. Martin je u disciplinama 50 i 100 metara kraul osvojio dve srebrne medalje, dok je u disciplinama 50 i 100 metara delfin doplivao do dva prva mesta i dve zlatne medalje. U muškoj konkurenciji, medalje su osvojili i Ilija Pušelja, Mateja Aleksić i Vojislav Stančul. Ilija je osvojio dve bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara prsno. Mateja je u disciplini 50 metara leđno doplivao do srebrne medalje i u disciplini 50 metara kraul do bronzane medalje, dok je Vojislav bio drugi i osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 metara delfin.

U ženskoj konkurenciji, najuspešnije su bile Jelisaveta Lazić i  Tamara Savić. Jelisaveta je osvojila dve medalje, bronzanu plivajući disciplinu 50 metara prsno i zlatnu plivajući disciplinu 50 metara kraul. Tamara je u trci na 50 metara prsno doplivala do trećeg mesta i bronzane medalje.

U štafetnoj trci 4×50 metara kraul PK „Dinamo“ osvojio je srebrnu medalju, u sastavu: Martin Husarik, Jelisaveta Lazić, Mila Matić i Milutin Jocić.

Na istom takmičenju plivači Sparte osvojili su pet medalja.

Za PK “Sparta” su nastupili Dunja Stoev, Željana Zlatković, Vuk Ranđelović i Mihajlo Lazić  koje je predvodio trener Nenad Jović.

Plasman:

Dunja Stoev (kategorija 17 godina i stariji) na 100 metara kraul osvojila je treće mesto (1:11,21)

Mihajlo Lazić (kategorija 14 godina 100 metara delfin drugo mesto(1:11,21) i 50 metara kraul treće mesto (29,42)

Vuk Ranđelović (kategorija 13 godina) 100 metara prsno drugo mesto (1:35,85) i 100 metara  kraul treće mesto (1:11,84)