Društvo

PANČEVO: Četiri porodice dobile ključeve montažnih kuća

Pančevo, Čet, 23/11/2017 - 21:15
Aleksandar Stojković

Gradonačelnik Pančeva, Saša Pavlov, uručio je u četvrtak porodicama Mandić, Rula, Andić i Trkulja ključeve montažnih kuća. U pitanju su izbegličke porodice, a kuće su obezbeđene preko Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja u Srbiji koji finansira Banka za razvoj Saveta Evrope.

Porodica Mandić je 1995. godine u Pančevo došla iz Bosanskog Grahova. Podstanari su dvadeset dve godine.

- Mučili smo se toliko dugo,toliko godina smo bili podstanari sa dvoje dece, ali eto na kraju dobili smo krov nad glavom. Zahvalni smo svima, rekla nam je Jovanka Mandić.

montazna_kuca.jpg

Da bi se trajno rešilo pitanje smeštaja izbeglih i interno raseljenih lica Pančevo je učestvovalo u svim ponuđenim programima i projektima.

- Znamo da je zbog nesretnih okolnosti, kojima smo svi bili izloženi, blizu 12 hiljada ljudi sa ratom ugroženih područja, došlo u naš grad. Grad Pančevo je, zajedno sa svojim partnerima u tim svim projektima, investiralo preko 85 miliona dinara, po različitim programima, da li kroz dodelu stambenih jedinica ili paketa građevinskog materijala, da li kroz otkup seoskih kuća, a evo sad imamo primer i montažnih kuća. Program ekonomskog osnaživanja ljudi ove populacije, kroz dodelu sredstava za rad i potreban materijal, je isto samo jedna od aktivnosti koju je grad Pančevo sproveo. Nadam se da je to doprinelo da se ljudi, koji su se sticajem nesrećnih okolnosti doselili u naš grad, dobro integrišu u sredinu u kojoj se nalaze i da zajedno sa svojom decom započnu novi život. Pre svega želim ovim ljudima i njihovim porodicama miran život, zdravlje i sreću, rekao je ovom prilikom gradona

Do kraja godine u Pančevu će biti dodeljeni ključevi za još tri montažne kuće, a početkom sledeće godine u nove domove useliće se još pet porodica.Marketing

Najnovije vesti