• Rukometaši ‚‚Dinama“ nastavili dominaciju Super B ligom

Rukometaši ‚‚Dinama“ nastavili su niz nepobedivosti na domaćem terenu u ovoj sezoni, pošto su u 12. kolu u Hali sportova lako savladali poslednjeplasiranu ekipu ‚‚Metalca“ iz Valjeva rezultatom 36:19 (18:11). Do ubedljive pobede koja ih ostavlja na vrhu tabele Super B rukometne lige ‚‚žuto-crni“ su stigli timskom igrom, dobrom odbranom i efikasnim napadima. Na putu do prvih bodova u 2016. godini predvodio ih je trio Bunjevčević-Radanov-Radojičić sa po 5 golova.

Neizvesno je bilo samo u prvih 15 minuta susreta, pošto je duga zimska pauza bez takmičarskih mečeva pomalo uspavala lidera prvenstva. Čim je golman Nikola Radovanović zaustavio nekoliko šuteva gostiju, proradila je i odbrana, a zatim i kontranapad što je brzo donelo prednost pančevačkim rukometašima. Na poluvremenu su imali visoku prednost (18:11), a u nastavku su je sigurnom igrom i još većim brojem lako postignutih golova uvećali.

Miljan Bunjevčević ovog puta nije bio usavljeni lider ‚‚Dinama“, ali u ovakvom odnosu kvaliteta između dva tima, nije bilo potrebe da jedan igrač dominira, već zasluga za pobedu pripada čitavom timu. Ponovo su ‚‚žuto-crni“ postigli preko 30 golova, svi igrači su dobili šansu, a trener Ivan Petković je imao priliku i da isproba sve kombinacije u napadu. Laka pobeda na startu prolećnog dela prvenstva, najbolji je način da rukometaši ‚‚Dinama“ krenu u poteru za šamponskim peharom.

– Rekao sam i pre susreta da ćemo pružiti maksimum, bez obzira na stanje na tabeli. Moja ekipa je imala izuzetan pristup, naročito u drugom poluvremenu. Od desetog minuta smo se trgli i počeli da igramo našu igru koju smo igrali tokom čitavog jesenjeg dela prvenstva. Pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, igrao sam sa 16 igrača u rotiaciji, jer mi je veoma važno da budemo tim. U drugom poluvremenu smo primili 8 golova, razigrani smo, potentni u napadu i dali smo 36 golova. Iako je ekipa iz Valjeva poslednja na tabeli i sa mladom ekipom, sigurno nisu došli u Pančevo sa belom zastavicom, istakao je Ivan Petković, trener ŽRK ‚‚Dinama“.

Železnički rukometni klub ‚‚Dinamo“ zauzima 1. mesto na tabeli sa 20 bodova, a u narednom kolu odmeriće snage sa ekipom ‚‚Zlatara“ iz Nove Varoši koja zauzima 6. poziciju na tabeli Super B rukometne lige.