• Pobeda ‚‚Želje“ na početku prolećne sezone (FOTO)

PANČEVO – Na startu prolećnog dela prvenstva fudbaleri ‚‚Železničara“ su na svom terenu zabeležili 6. pobedu u prvenstvu pošto su posle preokreta savladali ekipu ‚‚Doline“ iz Padine rezultatom 2:1 (0:1). Južnobanatski komšijski derbi Srpske lige obeležili su svakako fudbaleri ‚‚Želje“, iako su olako primili gol. Bolja igra i napadački pristup su im omogućili da se pogocima kapitena Stajčića i Čišića dođu do pobede pred svojim navijačima.

U prvom poluvremenu duela na Sportskom centru ‚‚Mladost“ domaćin je imao veći posed lopte i u većem delu igre je napadao, dok su gosti iz Padine pokušavali da ugrože gol ‚‚Želje“ kontranapadima. Ipak, svi napadi domaćina su bili jalovi, jer su igrači bili previše nestrpljivi, žurili su pa nije bilo tačnih i pravovremenih pasova i centaršuteva. Posle brojnih poluprilika za fudbalere ‚‚Želje“ bez konkretnog rezultata, gosti su u 27. minutu iskoristili grešku Maria Gudana na svojoj polovini i sa dva pasa preko Jovana Kozića poveli rezultatom 0:1. Kozić je izbio sam ispred golmana Katanića, pa mu nije bilo teško da preciznim udarcem dovede svoju ekipu u prednost. Nastavili su se napadi domaćih fudbalera, koji su i izjednačili preko Slobodana Spasovskog, ali je sudija taj gol poništio zbog prethodnog igranja rukom Antelja, pa su gosti na poluvremenu imali gol prednosti.

Na početku drugog dela igre trener Aleksandar Stevanović je na teren umesto Maria Gudana poslao Aleksandera Čišića, što je unelo novu energiju u igru ‚‚Železničara“. On je nekoliko puta uspeo da prodre po desnoj strani i da centaršutevima uposli svoje saigrače u protivničkom šesnaestercu, ali oni nisu uspeli da postignu gol. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Miloš Ilić u 57. minutu. Posle njegovog odličnog šuta golman ‚‚Doline“, Bojan Trivunović je bio nemoćan, ali je lopta pogodila prečku. Ipak nekoliko minuta kasnije domaćih je stigao do zasluženog izjednačenja. Posle sjajnog prodora Gorana Antelja u 61. minutu i povratne lopte na ivicu peterca, Željko Stajčić je pogodio donji desni ugao za oduševljene na, skoro punim tribinama. Samo sedam minuta bilo potrebno pančevačkim fudbalerima da naprave potpuni preokret. Antelj je uputio dubinsku dijagonalnu loptu ka Čišiću na desnoj strani, odbrana gostiju je pogrešila, pa je on uspeo da uhvati poluvojel i precizno smesti loptu u levi ugao gola ‚‚Doline“. Imao je domaćin još nekoliko poluprilika do kraja utakmice da uveća prednost, ali važno je da su pametnom igrom i strpljenjem uspeli da sačuvaju svoju mrežu i zasluženo dođu do nova tri boda.

Znali smo da je svaka prva utakmica u novoj polusezoni jako teška, uz to je ovo bio i komšijski derbi sa ekipom ‚‚Doline“, kojoj su bodovi bili neophodni. Nama su bodovi bili bitni, ali smo teško ušli u utakmicu. Napadali smo, imali inicijativi i iz jedne ‚‚kontre“ primili gol. Moram da pohvalim ekipu koja se vratila iz minusa. Pravili smo šanse i nagrada je stigla. Na kraju smo, po meni, zasluženo osvojili tri boda za mirniju polusezonu i mislim put ka sredini tabele, istakao je strelac prvog gola za ‚‚Železničar“, kapiten Željko Stajčić.

Prema rečima pomoćnog trenera ‚‚Želje“ Zvonka Lazarova njihovi fudbaleri su se tokom zimskog pripremnog perioda navikli da prave preokrete, pa ga ne čudi odličan pristup i zalaganje igrača nakon što su imali gol zaostatka.

– Teško je igrati na ovaj način, retko se dešava da ekipe naprave povoljan rezultat iz minusa, ali mi smo to uradili i pokazali da imamo kvalitet. Novi igrači su se odlično uklopili, doneli su još veću ozbiljnost i profesionalni odnos prema obavezama, tako da će ova ekipa ovog proleća izgledati daleko ozbiljnije nego što je bila jesenas.

Pančevačka ‚‚dizelka“ zauzima 11. mesto na tabeli Srpske lige – grupa ‚‚Vojvodina“ sa 21 osvojenim bodom. U narednom kolu ‚‚Želja“ putuje u Sentu gde će izaći na megdan istoimenoj ekipi koja zauzima 6. poziciju u prvenstvu sa 4 boda prednosti u odosu na pančevačkog srpskoligaša.

T.M.

PANČEVO – Na startu prolećnog dela prvenstva fudbaleri ‚‚Železničara“ su na svom terenu zabeležili 6. pobedu u prvenstvu pošto su posle preokreta savladali ekipu ‚‚Doline“ iz Padine rezultatom 2:1 (0:1). Južnobanatski komšijski derbi Srpske lige obeležili su svakako fudbaleri ‚‚Želje“, iako su olako primili gol. Bolja igra i napadački pristup su im omogućili da se pogodcima kapitena Stajčića i Čišića dođu do pobede pred svojim navijačima.