• PANČEVO: Vikend sa 10 medalja za atletičare Panonije

Takmičari Atletskog kluba Panonija iz Pančeva, proteklog vikenda su nastupili na tri mitinga i osvojili 10 medalja.

U subotu, 13. oktobra, u drugom kolu serije kroseva RTS-a organizator trke je bio Rekovac kraj Jagodine. U trci devojčia 5.razreda Hana Jaramaz je bila četvrta dok je Ana Dragojević u trci devojčica 7. razreda u najmasovnijoj trci na tom takmičenju osvojila srebro odmah iza atletičarke iz Novog Pazara.

Nastavak i finalno takmičenje će se održati sledeće subote u Šapcu.

Već sledećeg dana ekipa Panonije je nasutpila na dva fronta. Na „Jesenjem prvenstvu Beograda u krosu“ prvakinja beogradskog krosa postala je Hana Jaramaz u trci devojčica na 500 m, dok je Ana Dragojević osvojila
    srebro i postala vicešampionka ovog masovnog takmičenja.

Drugi deo ekipe nastupio je na „5. Atinskim atletskim igrama“ u Vršcu gde je nastupilo 11 takmičara a osvojeno je 7 medalja. Kao najmlađa u trci na 60m Sara Damjanović je osvojila brontu u trci devojčica 2010 godišta. Katarina Njari
    je zablistala u rekama na 60 i 300 m gde je osvojila zlatne medalje, dok je Milja Ostojin je zaradila srebro u trci starijih  pionirki na 300m . U trci seniora na 400m Damjan Čikić je novim ličnim rezultatom od 55,25 bio treći, dok su  Nikola Dobrić i Aleksandar Dugić na istoj distanci kao stariji pioniri zauaeli drugo i terće mesto. Uspešan nastup imali su i Andrea Tisevski, Emijija Nedeljkovski, Ena Šolaja, Ivana Cukić i Petar Sekulović.