• Crvena Zvezda opet u Ligi šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona!

Večeras u Beogradu, u revanš utakmici poslednjeg kola kvalifikacija, protiv Jang bojsa fudbaleri Crvene Zvezde su igrali nerešeno 1:1 (0:0) i prošli zahvaljujući većem broju postignutih golova na gostovanju, kada je bilo 2:2.

Prvak Srbije je poveo u 59. minutu, kada je Milan Rodić izvanredno centrirao sa korner linije, a Aleksa Vukanović je u skoku nadvisio dvojicu čuvara i snažnim udarcem glavom savladao je Fon Balmosa.

Jang bojs je do izjednačenja stigao u 81. minutu, kada je Janko loše šutirao sa oko 18 metara, ali je na loptu natrčao Faradu Ben, koji je loptu glavom sproveo u mrežu pored nemoćnog Milana Borjana. (kraj) is 22:56

Ovako je protekao meč:

96′ – Kraj meča, Zvezda je u Ligi šampiona!

91′ – Odličan udarac Nsamea, još bolja odbrana Borjana. Korner za goste.

90′ – Igraće se još pet u sudijskoj nadoknadi.

86′ – Ivanić u igri umesto Vukanovića.

84′ – Dobar napad crveno-belih. Ben je u prilici, ali brani Fon Balmos.

82′ – GOL! Ekipa iz Berna dolazi do izjednačenja. Janko je šutirao, lopta na putu do gola zakačila Bena i završila u Borjanovoj mreži.

79′ – Žuti karton za Tomanea.

69′ – Druga promena Milojevića, umesto Garsije u igri je Ben.

65′ – Umesto Sijera u igri je Miralem Sulejmani, nekada reprezentativac Srbije. Istovremeno, umeso Asalea u igri je Gijom Oro.

64′ – Opasan napad Jang Bojsa. Fasnaht pored gola Borjana.

62′ – Izmena u timu Zvezde. Tomane u igri umesto Boaćija.

60′ – GOOOL! Vukanović pogotkom završava odličan kontranapad Zvezde! Rodić je asistent, a Zvezda vodi 1:0.

56′ – Gosti iz Berna umalo da iskoriste grešku Borjana. Lopta se šetala ispred gol-linije, ali na sreću Zvezde nije bilo pogotka.

52′ – Izmena u timu Jang Bojsa – umesto Cesiger u igri je Fasnht.

47′ – Dobra prilika za Ebišera sa distance na početku drugog dela. Gosti ipak neprecizni.

46′ – Nastavljen je meč.

45′ + 3′ – Poluvreme. Crvena zvezda – Jang Bojs 0:0

43′ – Lekarska pomoć na terenu zbog sudara glavama Milunovića i Ngamaleua.

38′ – Lopta više u posedu tima iz Švajcarske koji pokušava da probije Zvezdinu odbranu. Za sada malo udaraca ka golovima.

36′ – Prvi žuti karton za igrače Jang Bojsa, opomenut je Cesiger.

33′ –Tri igrača Zvezdine odbrane dobili su opomenu. Žuti karton sada za Gobeljića.

21′ – Drugi štoper crveno-belih dobija žuti karton nakon oštrog starta nad Nsameom.

20′ – Rodić šutira ka golu Fon Balmosa, ali neprecizno.

18′ – Prvi žuti karton na utakmici za Milunovića, koji je zaustavio kontranapad protivnika startom s leđa.

11′ – Prvi napad Zvezde. Marin fauliran na četrdesetak metara od gola Jang Bojsa, usledio je centaršut i pokušaj akcije, ali Jovančić na kraju faulira nekog od protivničkih igrača.

6′ – Inicijativa Jang Bojsa na početku meča, Zvezda pokušava iz prekida. Bez opasnih situacija pred oba gola.