• Pančevke se pobedom predstavile domaćoj publici (FOTO)

Ženski rukometni klub „Pančevo“ ostvario je pobedu u premijernom meču pred svojim navijačima u drugom kolu Super B lige. Pančevačke rukometašice su bile bolje od „Proletera“ iz Zrenjanina rezultatom 32:27, na poluvremenu (17:16). Izabranice trenera Marka Krstića su se tako pobedom predstavile Pančevačkoj publici u Hali sportova na Strelištu.

Domaće igračice su u grču počele susret i imale su problema u odbrani, pa je „Proleter“ u prvom poluvremenu uspevao da diktira tempo i u dva navrata je imao prednost od dva gola. Do kraja prvih 30 minuta, golovima Maje Radojčin i Ivane Tanelov „Pančevo“ stiže do vođstva.

U drugom poluvremenu, Pančevke su rutinski igrale i privele meč u svoju korist, a pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje. Najefikasnije u pančevačkoj ekipi bile su upravo Ivana Tanelov i Maja Radojčin sa 10, odnosno 9 golova.

Trener Rukometnog kluba „Pančevo“ Marko Krstić istakao je posle meča da je njegova ekipa slavila na utakmici zahvaljujući boljoj odbrani u drugom poluvremenu.

Utakmica je bila jako teška. Ja sam najavljivao mojim igračicama da ćemo imati problema i da će utakmica biti prava prvenstvena. Mi smo ih dobili u predsezoni, ali to je večeras bila druga priča. U prvom poluvremenu smo se mučili u fazi odbrane i rezultat toga je previše primljenih golova. Rekao sam na poluvremenu u svlačionici da se ta faza igre mora popraviti i već posle 40 minuta igre stvari su došle na svoje mesto, tako da smo priveli utakmicu u svoju korist“.

Pobedili smo, ali je protivnik bio nezgodan i to je pokazao u prvom poluvremenu, rekla je Ivana Tanelov najefikasnija igračica na utakmici.

„Ostvarili smo prvu pobedu u sezoni i ona nije nimalo bila laka. Igrali smo na domaćem terenu, ali smo ugostili veoma nezgodnu ekipu. Dobro se poznajemo, ali, baš kao  što je rekao naš trener odbrana u prvom poluvremenu nije bila na zavidnom nivou. Napad je dobro funkcionisao, ali tek kada smo u drugom poluvremenu zaigrale bolje odbranu, uspele smo i rezultatski da se odvojimo“.

Pančevačka ekipa sada ima pobedu i poraz, a u trećem kolu Super B lige gostuje „Metalcu“ u Kraljevu.