• Pančevački triatlonac Marjan Lukić treći u Mađarskoj na eXtremeMan trci, a pročitajte šta je morao da uradi da bi došao do medalje!

Pančevački triatlonac Marjan Lukić osvojio je treće mesto u svojoj starosnoj kategoriji (AG 45-49) na eXtremeMan trci u Mađarskoj.

I da je samo završio trku podvig bi bio veličanstven, jer je Marjan da bi uopšte završio trku, po paklenom danu morao da pliva 3,8 km, vozi bicikl 180 km i da pretrči ceo maraton 42,195 km!

Običnom čoveku ovaj zadatak izgleda zastrašujuće, a četrdesetšestogodišnji pančevački triatlonac je trku završio za 10 sati, 36 minuta i 43 sekunde.

– Osećam se sjajno. Bilo je naporno ali sam to i očekivao. Cilj je ispunjen, trka je završena kako sam planirao, bez većih problema. Medalja i podijum su došli kao plus, nešto po čemu ću još više pamtiti ovaj vikend u Nagyatadu, rekao je za portal 013info Marjan Lukić.