• Plivači Sparte u Pančevo doneli tri medalje

U subotu, 7. maja, na zatvorenom pedesetmetarskom bazenu SRC “Kruševac” održan je “Šarengradski KUP 2022”, na kom su učešće uzeli i pančevački plivači. Takmičari PK “Sparta” u naš grad doneli su tri medalje.

“Šarengradski KUP 2022” okupio je 320 takmičara iz 26 klubova iz Severne Makedonijie, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije. Za PK “Sparta” su nastupili Mihajlo Lazić i Vuk Ranđelović koje je predvodio trener Nenad Jović.

Mihajlo Lazić je u kategoriji do 12 godina osvojio dve medalje. On je u trci na 100m delfin stilom bio drugoplasirani (1:26,48), dok je u trci na 50m kraul osvojio treće mesto (33,44).

Za malo je ostao i bez treće medelje jer je trku na 200m kraul završio kao četvrti (2:40,76)

Vuk Ranđelović je došao do jednog srebra. On je u kategoriji do 11 godina u trci na 100m leđno do cilja stigao kao drugoplasirani (1:32,49). Vuk je učestvovao i u trci na 50m kraul gde je osvojio sedmo mesto (36,33).