• Koji benefit zaposleni podrazumevaju i zašto?

    Benefiti, poput dodatnog zdravstvenog osiguranja, fleksibilnog radnog vremena ili rada od kuće, predstavljaju pogodnosti koje kompanije nude svojim zaposlenima kako bi unapredile njihovu motivaciju, zadovoljstvo i lojalnost.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Koji benefit zaposleni podrazumevaju i zašto?
    Foto: Pexels

    U savremenom poslovnom okruženju, benefiti više nisu samo dodatak na platu – oni su postali ključan faktor koji definiše odnos između zaposlenih i poslodavaca, a često i razlog zašto zaposleni ostaju u određenoj kompaniji.

    Najnovija istraživanja pokazuju da se određeni benefiti poslednjih godinu dana podrazumevaju u očima zaposlenih u Srbiji, toliko da ih smatraju normalnim, baš kao redovnu platu. Jedan takav je i već pomenuto dobrovoljno zdravstveno osiguranje.

    Ukoliko to želite, jednostavno možete da osigurate zaposlene preko sajta osiguranik.com, ali se pre toga možete dodatno informisati u tekstu ispod.

    Nastavite sa čitanjem – kroz ovaj tekst, osvetlićemo značaj benefita dodatnog zdravstvenog osiguranja, pojasniti kako ga zaposleni doživljavaju i zašto nijedna moderna kompanija ne bi trebalo da ga posmatra kao opciju, već kao osnovni deo svoje poslovne strategije.

    Istraživanja pokazuju da se dobrovoljno zdravstveno osiguranje podrazumeva

    Neka od najvećih istraživanja benefita na našem tržištu, pokazuju da se dobrovoljno zdravstveno osiguranje visoko kotira i ceni od strane zaposlenih. Svakako, u prethodne tri godine nalazi se u top 5 najpoželjnijih benefita koje poslodavac može da ponudi zaposlenima, a izuzev toga, ove godine stiže i još jedan zanimljiv podatak.

    Kada su zaposleni upitani koji im je to benefit postao normalan, toliko da se podrazumeva kao redovna plata, upravo se dobrovoljno, ili kako ga mnogi zovu, privatno zdravstveno osiguranje, našlo na prvom mestu ove liste.

    Ovaj podatak daje uvid kompanijama u želje zaposlenih i dobra je smernica za plasiranje budžeta za narednu godinu.

    Zašto je dobrovoljno zdravstveno osiguranje za kompanije dobar benefit?

    Jednostavno rečeno – srećni zaposleni su zdravi zaposleni, ali ovaj benefit je mnogo više od toga. Zaposleni kojima je obezbeđeno korišćenje usluga privatnih zdravstvenih ustanova, uvek mogu biti bezbrižni, jer znaju da šta god da se desi mogu rasvetliti svoje zdravstvene probleme u kratkom roku i koristiti usluge vrhunskih lekara specijalista, bez dugih redova i čekanja.

    Zaposleni kojima kompanija nudi ovaj benefit znaju da ona brine o njima, srećniji su, motivisaniji i lojalniji. Oni ne moraju izostati sa posla radi medicinskih pregleda, a uz brzo i kvalitetno lečenje, šansa za bolovanjem je svakako umanjena.

    Šta obuhvata dobrovoljno zdravstveno osiguranje za zaposlene?

    Dobrovoljno zdravstveno osiguranje nudi korisnicima lečenje u preko 600 medicinskih ustanova u Srbiji, pristup najsavremenijoj opremi, vrhunskim lekarima i kvalitetnim uslugama.

    Korisnici osiguranja,po nastupanju tegoba mogu jednostavno, putem call centra zakazati pregled u željenoj ustanovi, kod odabranog lekara specijaliste i uz plaćanje minimalne participacije (ili bez participacije uopšte), završiti sve potrebne preglede i dijagnostičke procedure.

    Dobrovoljno zdravstveno osiguranje takođe omogućava i lakši pristup nekim državnim ustanovama, što je još jedna korisna informacija svima koji tamo imaju odabrane lekare.

    Kako da odaberete idealan paket osiguranja?

    Na tržištu možete pronaći brojne pakete osiguranja za zaposlene koji se razlikuju pre svega po osiguranoj sumi. Suma osiguranja je maksimalni iznos u evrima (EUR) koji će osiguravajuća kuća isplatiti za vaše medicinske troškove. One se kreću od 1000, pa sve do 100.000 evra godišnje, po zaposlenom.

    Osim sume osiguranja, paketi se razlikuju i po obimu pokrića, kao i po specifičnim limitima za određena pokrića, a uz osnovni paket mogu se odabrati i dodatna pokrića. Najčešće i ujedno najkorisnije dodatno pokriće je sistematski pregled. Sistematski pregled je jedini preventivni pregled koji obuhvata niz procedura i pregleda lekara specijalista. Obavlja se u jednom danu, kroz par sati.

    Ssvet kako da odaberete idealan paket za zaposlene, najbolje će vam dati stručnjaci u osiguranju, kada im predočite vaše želje, potrebe zaposlenih i budžet.

    Evo šta uglavnom obuhvata osnovni paket osiguranja za zaposlene (iako se može razlikovati u zavisnosti od osiguravajuće kuće i ponude koju odaberete):

    • Pregledi lekara opšte prakse i specijalistički pregledi
    • Dijagnostičke metode (laboratorijska ispitivanja, radiološka ispitivanja, EKG, holter EKG, ergonometrija, spirometrija, EEG, EMG, EMNG, MR, CT)
    • Primanje terapija u medicinskoj ustanovi ili kod kuće
    • Hirurške i druge medicinske intervencije
    • Hitan sanitetski prevoz
    • 24/7 dana u nedelji dostupan Call-centar i hitna medicinska pomoć
    • Hitna stomatologija

    Dopunska pokrića mogu biti sistematski pregled, oftamološke usluge, zdravstvena zaštita trudnica (nekada i osnovno pokriće), fizikalna terapija i drugi oblici lečenja i nege.

    Koliko će vas ovaj benefit koštati?

    Ne postoji fiksna cena dodatnog zdravstvenog osiguranja za zaposlene.

    Ona zavisi od nekoliko faktora:

    • Sume osiguranja po zaposlenom
    • Broja zaposlenih
    • Godina starosti zaposlenih
    • Obima pokrića

    Za kompanije koje su već koristile privatno zdravstveno osiguranje, na kraju osiguravajuće godine određuje se iskorišćenost po polisi. Ona predstavlja ​​stepen korišćenja zdravstvenih usluga koja se izražava u procentima i takođe utiče na formiranje cene osiguranja po zaposlenom.

    Dobra vest za sve poslodavce jeste da su oslobođeni plaćanja poreza i doprinosa na iznos cene osiguranja do 8.101,00 dinara mesečno po zaposlenom. Ovaj iznos menja se svake godine, u februaru.

    Nadamo se da ste kroz ovaj tekst dobili osnovne informacije o dodatnom zdravstvenom osiguranju za zaposlene, te da ste korak bliže kontaktiraju osiguravajuće kuće, odnosno posrednika ili zastupnika u osiguranju, te obezbeđivanja ovog benefita zaposlenima!

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Zanimljivosti

    Kako se piše – „prianjati“ ili „prijanjati“?

    Možda ste se nekada zapitali da li je pravilno „prianjati“ ili ipak „prijanjati“. Čak i da ste u jedan od ova dva oblika bili sigurni, pravilan način pisanja i izgovaranja ovog glagola će […]

    Kako je Crvena zvezda dobila ime?

    U trenutku kada je Beograd oslobođen, a još uvek ranjen od avionskih bombi, granata, metaka, osetila se neka nova pozitivna energija, ali i sva muka i nevolja koju rat za sobom ostavi. […]