Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin ponovio je danas da se zalaže za ukidanje anonimnosti na društvenim mrežama, koja je po njegovoj oceni, dovela do toga da „najgore u čoveku bude slobodno, javno, bez kazne i osude“.
Kako kaže, oni koji na društvenim mrežama skaradnim imenima nazivaju trogodišnje dete predsednika Srbije Aleksandra Vučića treba da stanu iza tih navoda i pokažu ko su i kakvi su ljudi.
„Dugo se zalažem za to da se na društvenim mrežama, sa kojih je krenulo puno zla i mržnje, ukine anonimnost. Sve što hoćete da kažete, a vi to i potpišite i stanite iza toga“, poručio je Vulin, saopštilo Ministarstvo.
On kaže i da malo koja porodica u Srbiji, kao porodica Aleksandra Vučića „zna šta je mržnja i kakvi neljudi stavljaju njihovo ime u usta“.
„To nije politika, žustra i verbalna rasprava u parlamentu, to nije povišen ton u argumentovanoj raspravi, to je primitivna mržnja, koja će jednog dana trogodišnjem detetu biti pročitana. To ne može da bude nešto dobro i ne sme da bude nešto što je nekažnjeno“, poručio je Vulin.
Navodi da nije stvar u tome da se resursi policije troše na takve ljude.
„Obično kada ih policija privede i pronađe, kažu to je bilo u afektu, bio sam pijan, ne znam šta sam radio. Niko ne stane iza gadosti i gluposti koju je napisao. Da nije bio anoniman, on to ne bi ni uradio. Uvek ćemo tražiti, sankcionisati, kažnjavati, ali zašto kada možemo vrlo jednostavno da rešimo problem. Potpiši ono što misliš“, kaže Vulin.
Informacije u vezi sa terorizmom razmenjujemo sa Rusijom
Vulin je izjavio i da je Sporazum između Vlade Srbije i Vlade Rusije o saradnji o borbi protiv terorizma, koji je na dnevnom redu parlamenta, način da Srbija bude deo svetske borbe protiv terorizma.
Vulin je rekao da taj sporazum jača i unapređuje saradnju u oblasti borbe protiv terorizma, i to na sveobuhavatn način putem razmene informacija o terorističkim grupama, njihovim vođama i članovima, o njihovim finansijskim sredstvima i načinima njihovog finansiranja.
Kako je rekao, sve su to informacije koje svakoj bezbednosnoj službi znače mnogo.
„Srbija je zemlja kroz koju se vrlo često ukrštaju različiti putevi. Na tim putevima mnogi koji ne žele dobro, ni Srbiji, ni čitavom svetu mogu da se nađu i da prođu. Zato je važno da naše službe prikupljaju informacije o takvim licima i organizacijama i da takvu informaciju podele“, rekao je ministar.
Vulin je ocenio da MUP dobro sarađuje sa najznačajnijim partnerskim službama u okviru Ruske federacije, kao što su Savet bezbednosti Rusije, MUP Rusije, Federalna služba obezbeđenja i Federalna služba Nacionalne garde.
On je dodao da MUP Srbije sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Rusije ima zaključen veći broj sporazuma u oblasti borbe protiv organizovanog kriminala i regularnih migracija, readmisije, kao i u oblasti vanrednih situacija.
„Posredstvom Interpola ostvarujemo saradnju kroz razmenu operativnih informacija. Godišnje je to u proseku negde oko 400 informacija koje razmenimo sa nadležnim službama Rusije, kao i kroz obuke koje organizuje ruska strana u kojima se doprinosi podizanju stepena profesionalne obučenosti ripadnika MUP-a“, rekao je Vulin.
Smatra da nema nijednog razloga da se ne sarađuje sa nadležnim službama Ruske federacije ili bilo kojom drugom partnerskom službom.
„Terorizam je univerzalno zlo kome se možemo suprostaviti samo tako što stavljamo Srbiju na mapu sveta i imamo što veći broj potpisanih sporazuma“, rekao je Vulin.
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin ponovio je danas da se zalaže za ukidanje anonimnosti na društvenim mrežama, koja je po njegovoj oceni, dovela do toga da „najgore u čoveku bude slobodno, javno, bez kazne i osude“.