• “Lavice” izgubile od “Jedinstva”

Odbojkašice “Dinama” pretrpele su sedmi poraz u Vinerštediše Superligi Srbije pošto su u 12. kolu izgubile od ekipe “Jedinstva” iz Stare Pazove rezultatom 3:0, po setovima 26:24, 25:10 i 25:21. Posle poraza “Dinamo” je pao na 7. mesto na tabeli. Iako su u prvom susretu ove dve ekipe “Lavice” slavile, pred subotnji duel u Hali sportova na Strelištu, bilo je jasno da će pančevačke odbojkašice bez iskusne Bojane Radulović, teško ponoviti takav rezultat. Ipak, do same završnice prvog seta izabranice Aleksandra Vladisavljeva su imale prednost, ali su svojim greškama dozvolile ekipi “Jedinstva” da napravi preokret i osvoji set, što se ispostavilo da je odlučilo ishod ove utakmice. Zbog psihološkog pada u igri domaće odbojkašice su osvojile samo 10 poena u drugom setu, dok je treći bio znatno neizvesniji, ali su u samoj završnici iskusnije, i u ovom momentu, kvalitetnije odbojkašice “Jedinstva” došle do pobede kojom su došle do druge pozicije na tabeli Vinerštediše Superlige Srbije. U nedelji koja je prethodila ovom meču odbojkašice “Dinama” su imale dosta zdravstvenih problema, ali trener Aleksandar Vladisavljev u ovome ne traži alibi za poraz. – Zaista je razlika u kvalitetu bila primetna. Mi smo probali sve što je u našoj moći da uradimo. U prvom setu smo bili u izglednoj prilici da nešto uradimo u ovom susretu, ali su nas dve greške pri rezultatu 22:20 za nas “koštale” prvog seta, što je “Jedinstvo” iskoristilo da meč stavi pod svoju kontrolu i dođe do zaslužene pobede. Moramo da budemo realni i da stojimo čvrsto na zemlji. U sledeća tri kola igramo protiv ekipa koje se nalaze u donjem delu tabele i moraćemo da se potrudimo da u tim susretima osvojimo bodove, istakao je Vladisavljev. Najefikasnije igračice utakmice su bile, domaća odbojkašica Nina Kocić i igračica “Jedinstva”, Sanja Trivunović sa 14 osvojenih poena. U nastavku prvenstva, Ženski odbojkaški klub “Dinamo” igra protiv poslednjeplasirane ekipe “Kolubare” u Lazarevcu. Tanja Marin