• PANČEVAČKI SPORTSKI KUTAK: Pirova pobeda rukometaša, remi Želje

Sponozor rubrike:Dom

Rukometaši Dinama u revanš meču 1. kola Čelindž KUP-a pobedili su Bern iz Švajcarske sa 28-25, poluvreme 14-11. To nije dovoljno za plasman u naredni krug takmičenja, jer su pre nedelju dana u gostima izgubili sa 4 gola razlike.

Imali su Pančevci priliku da naprave veliki uspeh, ali igrači Berna su u presudnim trenucima bili prisebniji, ali su kako je priznao i njihov trener Aleksandar Stević imali i više sreće. Dinamo je na samom početku drugog poluvremene stigao do željena 4 gola prednosti (15-11), ali gosti su se brzo vratili u meč. Kada je 7 minuta pre kraja pri rezultatu 24-21 Kostadinović promašio sedmerac,a u sledećem napadu Saviću sa šest metara golman odbranio udarac bilo je jasno da je propuštena velka prilika da se u završnicu uđe sa neophodnom razlikom za dalji prolaz.Gosti su te promašaje brzo kaznili i više nije bilo vremena za popravni.Kod Dinama najefikasniji sa 9 golova bio je Mladen Šotić, a na golu se istakao i Dejan Zlatanović.

Remi u fudbalskom derbiju

U derbiju 9.kola Srpske lige-grupa Vojvodina na sportskom centru Mladost sastale su se dve prvoplasirane ekipe, Železničar i Bačka 1901 iz Subotice. Posle velike borbe i ravnopravne igre rezultat 1-1 je i najpravedniji. Železničar je poveo golom Borka Aničića, a u finišu meča gosti su izjednačili i tako ostali u trci za najviši plasman. Ipak, Pančevci i dalje imaju lepu prednost na tabeli od 5 bodova prednosti, ali ostaje žal što je prekinuta serija od 8 uzastopnih pobeda.