Evropa sve češće skraćuje radnu sedmicu za dan
Najnoviji primer je Nemačka u kojoj se 45 kompanija prijavilo za testiranje četvorodnevne radne nedelje, dok je u Srbiji, po Zakonu o radu, predviđena radna nedelja do 40 sati, to jest minimalno 36 sati
Najnoviji primer je Nemačka u kojoj se 45 kompanija prijavilo za testiranje četvorodnevne radne nedelje, dok je u Srbiji, po Zakonu o radu, predviđena radna nedelja do 40 sati, to jest minimalno 36 sati
Rok za podnošenje poreske prijave i plaćanje poreza na premije neživotnih osiguranja za januar ističe 12. februara, kao i podnošenje poreske prijave za porez na dodatu vrednost (PDV) za januar od strane poreskog dužnika iz člana 10. Zakona o PDV-u.
Za gotovo 600 mališana širom zemlje obezbeđena je nova zimska oprema zahvaljujući zajedničkoj humanitarnoj akciji KK Partizan i kompanije NIS. Tople zimske jakne i obuća, plišane igračke i slatkiši, ove zime stižu do dece iz socijalno ugroženih kategorija iz Beograda, Novog Sada, Kraljeva, Čačka, Trstenika, Vrnjačke Banje, Raške, Kruševca, Subotice, Sombora i drugih gradova širom Srbije.
U Skupštini Srbije intoniranjem himne jutros je počela konstitutivna sednica.
Pančevački Zavod za javno zdravlje oduvek radi u prostorijama koje nisu njihove i ne ispunjavaju sve neophodne uslove za rad. Nova zgrada započeta je da se gradi još 2008. godine, a radovi se konačno privode kraju. Finansirana je prvo sredstvima Pokrajine, a kasnije republičke Vlade.
Slučaj Marice Mihajlović pokrenuo je veliki broj žena da na društvenim mrežama podele svoje iskustvo porođaja i akušersko nasilje koje su doživele. Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković kaže da mora da postoji kontinuirana edukacija lekara, da postoje jasne procedure i protokoli. Ne treba pratnja da vas štiti od sistema, već da vam bude podrška, poručuje Jankovićeva.
Potrošači koji ne žele da ih trgovci zovu telefonom i šalju poruke u kojima nude na prodaju proizvode i usluge, od 5. januara mogu da se upišu u registar „Ne zovi“.
Zbog planiranih radova na električnoj mreži u sredu, 7. februara, bez struje će biti potrošači u Banatskom Novom, Selu, Starčevu, Opovu, Vršcu, Banatskom Sokolcu.
Proleće se bliži i najavljene visoke temperature naredne nedelje su idealan povod za šetnju po prirodi i sakupljanje lekovitog bilja, ali je korisno samo ako zaista dobro poznajete biljke.
Dok u Francuskoj i Belgiji više od 90 odsto građana plaća karticom, u Austriji i Sloveniji sve češće se u restoranima može videti natpis – primamo samo gotovinu. U Srbiji se najčešće plaća karticom, a stručnjaci smatraju da je to bolja opcija. Još bolje domaće kartice, jer se ne plaća provizija, kaže Dušan Uzelac sa finansijskog portala „Kamatica“.
U Skupštini Srbije danas počinje konstitutivna sednica. Prva tačka dnevnog reda je potvrđivanje mandata novih narodnih poslanika.
Više javno tužilaštvo u Pančevu je dana 5.2.2024. godine donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenog N.S. (rođen 1995. godine) iz Kusića zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja i nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nezgodi.
Počeli su konkursi za prijavu dece u predškolske ustanove širom Srbije za školsku 2024/2025. godinu i to elektronskim putem na Portalu eUprava, izjavila je danas pomoćnica direktora Kancelarije za IT i eUpravu Biljana Marić.
Zbog planiranih radova na električnoj mreži u utorak, 6. februara, bez struje će biti potrošači u Pančevu i Vršcu.
U četvrtak, 8. februara, u 19.00 časova, u čitaonici Gradske biblioteke Pančevo održaće se promocija knjige „Julijin balkon s pogledom na slobodu“ autorke Ivane B. Spasović.
Zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži, sutra će bez vode od 9h ostati ulica Poljska, od Spoljnostarčevačke do Petefi Šandora, kao i Janošikova od Poljske do Boračke.
U Pančevu je, tokom vikenda, Odred izviđača ,,Crne rode“ organizovao svoj VI Acin Memorijal ,,MARŠ SEĆANJA“. Učestvovalo je 19 odreda izviđača iz Srbije i gosti iz Bosne i Hercegovine.
Tradicionalna filmska manifestacija “Dani slovenačkog filma” počinje danas u pančevačkom Kulturnom centru.
Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam raspisao je Javni poziv svim zaintresovanima koji se bave turističkom delatnišću da se prijave za nastupe kao koizlagači na štandu tog sekretarijata na predstojećem 45. Međunardonom sajmu turizma koji će se održati od 22. do 25. februara u Beogradu.
Poljoprivrednici su se obradovali snežnim padavinama, ali je radost bila kratkog daha jer su južnobanatska polja opet gola. Bilo bi dobro za izniklu pšenicu, kaže Dorel Margu, da je manje ove temperaturne klackalice koja ne dozvoljava belom pokrivaču da zaštiti pšenicu od niskih temperatura i jutarnje golomrazice. On obrađuje pedesetak hektara, što svoje, što zemlje iz zakupa u ataru Alibunara, u selu Lokve, od čega je oko polovine pod pšenicom. Kaže snega treba više i da se zadrži na njivama, što zbog jačih mrazeva, što zbog zaliha neophodne vlage u zemljištu.