• Đoković diskvalifikovan sa Ju-Es opena! (VIDEO)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković diskvalifikovan je sa Otvorenog prvenstva SAD u tenisu „US Open“ jer je po završetku igre lopticom pogodio linijsku sutkinju.

To se desilo u finišu prvog seta duela sa Špancem Pablom Karenjom Bustom, kada je kod 5:5 u prvom setu, Đoković izgubio gem i poluokrenut leđima reketom udario lopticu i slučajno pogodio u predeo glave linijskog sudiju, posle čega je žena ostala na zemlji teško dišući.

Pridigla se posle reakcije doktora, ali su sudije i supervizor posle više minuta konsultacija, odlučili da diskvalifikuju prvog igrača sveta.

Đoković je kod rezultata 5:5 izgubio svoj servis gem, nakon čega je izvadio lopticu iz džepa i bez gledanja udario je reketom ka ogradi, ali je imao nesreću da ona pogodi linijskog sudiju.

Pogođena žena se srušila, a kada je video šta se desilo Đoković je odmah potrčao ka njoj, a ubrzo su stigli fizioterapeut i lekar. Posle minut-dva pogođena sudija se oporavila i izašla je sa terena.

Tada su usledile konsultacije sudije meča, glavnog sudije i supervizora i odučeno je da se Đoković diskvalifikuje. Petominutni razgovor Đokovića i glavnog sudije nije ništa promenio i prvi igrač sveta je isključen sa turnira, a vrlo verovatno će biti i kažnjen.

Bez obzira što se na snimku videlo da Đoković nije imao nameru da pogodi sudiju, jer nije ni gledao gde šalje lopticu, odlučeno je da se striktno primeni pravilnik i srpski teniser je ostao bez šanse da se bori za 18. grend slem titulu.

Đoković je otkazao konferenciju za novinare posle diskvalifikacije sa US Opena .