• KOŠARKA: Pančevački Tamiš izgubio od Vojvodine

U petak su na programu bile dve utakmice devetog kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Pobede su ostvarile ekipe Vojvodine i Zlatibora.

Novosađani su kao gosti u hali Strelište u Pančevu rezultatski ubedljivo pobedili ekipu Tamiša sa 80:60. Najveća prednost iznosila je +31. Po četvrtinama 22:16, 20:16, 30:11, 8:17).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dušan Beslać sa 28 poena. Nikola Gaćeša je dodao 18. U domaćoj ekipi Bojan Stanojević je imao 12 poena, Ivan Smiljanić 11.

Na Čajetini je domaćin Zlatibor Gold Gondola ugostio istoimenu ekipu iz Vršca i slavio takođe ubedljivim rezultatom 98:77. Po četvrtinama 22:17, 36:21, 23:19, 17:20.

U pobedničkom timu istakli su se Nemanja Protić i Marko Tejić sa po 16 poena, plus 6 asistencija (Protić) i 7 skokova (Tejić). U ekipi Vršca Stefan Agoč i Matija Radović sakupili su po 17 poena.

Zlatibor je trenutno prvi, Vojvodina druga na tabeli KLS dok Dinamik i Metalac ne odigraju svoje mečeve.