• TRIATLON: Osam medalja za Pančevce u Sremskoj Mitrovici

Na 6. Mitrovačkom akvatlonu, trci STU kupa, članovi TK Tamiš iz Pančeva su osvojili osam medalja.

U predivnom ambijentu gradske plaže, trci STU kupa koja je imala međunarodni ka rakter zbog učešća takmičara iz Hrvatske TK Pula, TK Swibir Zagreb i TK Tri Team Osijek, TK Tamiš je nastupio sa 27 takmičara pretežno početnika, mladih nada i nada uz četiri starija predstavnika.

• Početnici b Perišić Novak srebro
    • Početnici a Iva Božičković zlato – devojčice
    • Početnici b Vojin Davidović zlato, Aleksa Kežić bronza
    • Mlade nade Marko Babić zlato, Bogdan Jelača bronza
    • Nade Marko Glišić srebro
    • Osmu medalju za klub je osvojio iskusni Marjan Lukić u AG 41-50 i to zlatnu.

Pohvale idu STU Sava iz Sremske Mitrovice, klub koji je u ovoj sezoni organizovao tri trke ( kros duatlon,super sprint triatlon i akvatlon ) zaslužuje sve čestitke jer nimalo nije lako organizovati jednu a ne tri trke. Svaka je bila sjajna i sa takmičarske i sa organizacione strane. Te ti trke su formirale Mitrovačku triatlon ligu gde su se rezultati na sve tri trke sabirali i u toj konkurenciji naše Iva Božičković je bila najuspešnija kod početnica ( pobede na sve tri trke ) i Anja Davidović u konkurenciji juniorki i u apsolutnoj konkurenciji žena. Za taj veliki uspeh u apsolutnoj konkurenciji Anja je nagrađena sa 24000 dinara, vredna novčana nagrada koje su na trkama u Srbiji prava retkost.

Sezona se nastavlja trkama u Sivcu 03.09 zatim u Novom Sadu 17.09. i poslednja trka ove godine u Srbiji 24.09. na Adi Ciganliji.