Fudbal

„Dinamo 1945" posle preokreta do nove ubedljive pobede (FOTO)

Pančevo, Sub, 27/08/2016 - 20:38
Tanja Marin

PANČEVO, 27. avgust – Fudbaleri pančevačkog „Dinama 1945" zabeležili su treću pobedu u sezonu u Vojvođanskoj ligi – grupa „Istok". Pred oko 200 navijača na Gradskom stadionu u Pančevu, „brzi voz" je ubedljivo savladao ekipu „Radničkog" iz Kovina rezultatom 6:1 (1:1). Iako su postigli mnogo golova, domaći fudbaleri su do pobede došli tek posle preokreta, pošto su kovinski fudbaleri postigli pogodak iz jedine prilike u prvom poluvremenu.

Fudbaleri, koje sa klupe predvodi Srđan Živojnov, u prve dve utakmice ostvarili su ubedljive pobede, pa su njihovi navijači očekivali da lako izađu na kraj sa ekipom „Radničkog". Ipak, golman gostiju, Predrag Alavanja, sjajno je branio i tako sprečio domaće igrače da dođu do prednosti iz nekoliko povoljnih prilika koje su stvorili. Gosti su se uglavnom branili, a u završnici prvog dela igre krenuli su u napad i iz prve prilike, pogotkom Bojana Forgića u 39. minutu, stekli prednost. Igrače „Dinama" kao da je to razljutilo, pa su još odlučnije krenuli ka golu protivnika. Inicijativa se isplatila, pošto je u samoj završnici prvog poluvremena Nebojša Arbutina golom u 44. minutu svom timu doneo izjednačenje. Rezultatom 1:1 je završen prvi deo utakmice.

Posle odmora domaći igrači nisu posustajali, već su na sve načine koristili prednost u kvalitetu, fizičkoj snazi, kao i visinu svojih napadača. Krila i bekovi „Dinama 1945" su uspešno probijali odbranu gostiju po bokovima i preciznim centaršutevima pronalazili svoje, odlično postavljene, saigrače u srcu šesnaesterca kojima nije bilo teško da smeste loptu u mrežu „Radničkog". Prednost domaćinu je doneo Nemanja Nikolić u 50. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Arbutina drugim golom uvećao na 3:1. „Het trik" na ovom meču postigao je Nemanja Nikolić golovima u 65. i 79. minutu, da bi tačku na meč stavio iskusni Branislav Tošić pogotkom u 83. minutu.

„Dinamo 1945" je još jednom odigrao sjajno i zabeležio ubedljivu pobedu, kojom je pokazao da je sposoban da, i kada ne ide sve kako treba, kao u prvom poluvremenu današnje utakmice, nastavi da igra kako najbolje ume i da ne posustaje.

U prvom poluvremenu je realizacija prilika koje smo stvarali bila zaista loša. Nismo realizovali tri-četiri šanse pre nego što smo primili gol. Bio je to „kiks gol", ali i to je fudbal. Posle toga smo krenuli malo ozbiljnije i posle razgovora u svlačionici sve je došlo na svoje mesto. Mi želimo i težimo da igramo ofanzivan fudbal. Sticajem okolnosti smo, eto, navikli pančevačku publiku da postižemo dosta golova na utakmicama, ali ćemo se i dalje truditi da igramo otvoreno sa svim ekipama. Mislim da samo tako možemo da idemo ka ostvarenju našeg ovosezonskog cilja, a to je da na kraju sezone budemo prvi na tabeli, rekao je posle utakmice trener „Dinama" Srđan Živojnov.

Trostruki strelac za „brzi voz" u utakmici sa ekipom „Radničkog", Nemanja Nikolić, bio je posle utakmice zadovoljan načinom na koji su on i njegovi saigrači odigrali susret, naročito posle primljenog pogotka, kada su uspeli da nadoknade sve što su u prvom propustili. On je dodao da je zahvalan saigračima na sjajnoj igri kojom su mu omogućili da postigne sva tri pogotka.

Moji saigrači su fenomenalni. U „Dinamo" sam došao ovog leta i oni su me sjajno prihvatili. Oni su izuzetno dobri momci i igrači, a odlično i igraju. Kako vreme prolazi sve više i više se uklapam u igru i mislim da kako utakmice budu odmicale da ću biti sve bolji i bolji i da ću davati više golova, ocenio je Nemanja Nikolić, napadač „Dinama 1945".

Pančevački „beti voz" je lider Vojvođanske lige sa 9 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana „Kozara" iz Banatskog Velikog Sela i trećeplasirani „Proleter" iz Banatskog Karlovca, ali je pančevački tim prvi zbog ubedljive gol razlike (+13). U četvrtom prvenstvenom kolu „Dinamo 1945" igra novi lokalni derbi, pošto će igrati u Kovačici protiv „Slavie", koja je do sada pretrpela tri poraza.