Foto: pixabay
Kultura

OMOLJICA: Gran Pri jubilarnog ŽISEL-a polaznici pančevačkog Regionalnog centra za talente!

Izvor: 
013info Uto, 28/07/2020 - 12:31

Milana Miljković iz Pančeva osvojila je Gran Pri jubilarnog pedesetog izdanja Međunarodnog festivala amaterskog filma „ŽISEL“ 2020 u Omoljici za film „Jovanovo nasleđe“, a Natalija Stojoska i Bojana Džantovska prvu nagradu i plaketu „Zlatni suncokret“ za film „Legenda o Devojačkom Bunaru“.

Sve tri devojke su polaznice grupe za film Regionalnog centra za talente „Mihajlo Pupin“ iz Pančeva.

 

Žiri amaterskog filma na temu život sela u sastavu: Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije, dr Marko Stojanović, muzejski savetnik u Etnografskom muzeju u Beogradu i Đurica Jovanov, dugogodišnji direktor Doma kulture Omoljica i organizator festivala ''ŽISEL'' dodelio je Milani Miljković i nagradu za najbolju režiju.

 

Kako nam je ispričao pančevački reditelj Ivan Rakidžić koji grupu za film pri RCT vodi već godinama, Milana Miljković je ove godine upisala režiju na Fakultetu dramskih umetnosti i to osvojivši 97 od mogućih 100 bodova. Za nju Rakidžić kaže da je vrhunski talenat.

 

Polaznici grupe za film ovog leta osvojili su već osam nagrada i pokazali apsolutnu dominaciju među mladim filmskim stvaraocima u Srbiji.

 

Evo i spiska svih nagrađenih:

GRAND PRIX Festivala,autorska nagrada, kristalna vaza, diploma i 35.000 din. dodeljuju se

Milani Miljković, iz Pančeva, za film JOVANOVO NASLEĐE

 

Prva nagrada, plaketa ''Zlatni suncokret'',diploma i 25.000 dinaradodeljuju se       

Nataliji Stojoskoj i Bojani Džantovski, iz Pančeva,za film LEGENDA O DEVOJAČKOM BUNARU

Druga nagrada, plaketa ''Srebrni suncokret'', diploma i 20.000 dinara dodeljuju se

            Milanu Brajoviću, iz Gornjeg Milanovca, za film KLOTILDA

Treća nagrada, plaketa ''Bronzani suncokret'', diploma i 15.000 dinara dodeljuju se

Svetlani Dingarac, iz Beograda, za film POTKIVANJE VOLOVA

 

SPECIJALNE NAGRADE:

Za najbolju režiju: plaketa ''Zlatni suncokret'' i diploma dodeljuju se  

Milani Miljković, iz Pančeva,za film JOVANOVO NASLEĐE

Za najbolji scenario: plaketa ''Zlatni suncokret'' i diploma dodeljuju se                 

Miroslavu Predojeviću, iz Beograda, za film HOMER IZ BREZOVCA

Za najbolju kameru u filmu: plaketa ''Zlatni suncokret'' i diploma dodeljuju se             

Milanu Živkoviću, iz Kovina, za film JUTRO

Za najbolju montažu: plaketa ''Zlatni suncokret'' i diploma dodeljuju se                 

Božidaru Kunstelju, iz Maribora, Slovenija, za film S KOLESOM DO SRCA

Za najbolji zvuk u filmu: plaketa ''Zlatni suncokret'' i diploma dodeljuju se     

Milanu Panteliću, iz Donje Brezovice, za film VAMILIJAZ

 

Nagrada za animirani film ’’Blagoje-Buca Lupa’’:   ŠAF Vranje, za film PRKOSNA KRUŠKA

 

OSTALE NAGRADE

Za najbolji film na temu tradicionalni život sela: plaketa Etnografskog muzeja u Beogradu i diploma dodeljuju se  Svetlani Dingarac, iz Beograda, za film POTKIVANJE VOLOVA

 

Za najbolji antropološki pristup životu na selu: plaketa Etnološko-antropološkog društva Srbije i diploma dodeljuju se Milanu Brajoviću, iz Gornjeg Milanovca, za film KLOTILDA

 

OPISNE NAGRADE

Narodni običaji: dodeljuje se diploma                                                                         

Zvezdani Stanojević, iz Melnice, za film ŠTAPOVI ZA POMANU

 

Posebna diploma dodeljuje se Milanu Živkoviću za film ŽISEL 50 GODINA

 

Posebna diploma posthumno se dodeljuje Dobrivoju Panteliću za dosledno dugogodišnje beleženje života na selu i doprinosu razvoja festivala ''Žisel''.




Marketing



Najnovije vesti