Kultura

RCT "MIHAJLO PUPIN": Rezultati 15. likovnog i književnog konkursa učenika Srbije

Pančevo, Čet, 13/04/2017 - 19:27
Mirjana Marić Veličković

Regionalni centar za talente "Mihajlo Pupin" iz Pančeva organizovao je 15. likovni i književni konkurs za učenike osnovnih i srednjih škola iz cele Srbije. Teme su ove godine bile slobodne, a radove su pristizali do 20. marta na adresu Centra.

Na literarnom konkursu učestvovalo je 118 osnovnih škola, sa 580 učesnika i 632 rada, u kategoriji srednjih škola učestvovalo su 62 škole sa 322 učesnika i 543 rada.

Komisija je bila u sastavu:

1.    Jelena Žurić, Eduka DOO, Beograd (mentorka grupe za kreativno pisanje pri RCT Mihajlo Pupin)

2.    dr Jelena Angelovski, OŠ Jovan Jovanović Zmaj, Pančevo (mentorka grupe za književnost pri RCT Mihajlo Pupin)

3.    Bojan Vasić, pesnik, SKD, Beograd

NAGRAĐENI UČENICI NA 15. KNjIŽEVNOM KONKURSU UČENIKA SRBIJE:

Osnovna škola:

Prva nagrada – Ognjen Terzin, “Sofija“, OŠ Žarko Zrenjanin, Kikinda

Druga nagrada – Sunčica Rosić, „Orhideje i kolači“, OŠ Isidora Sekulić, Beograd; mentor: Ivana Lazarević

Treća nagrada – Ana Džunić, „Ona nije“, 6.r, OŠ Desanka Maksimović, Kovin; mentor: Olgica Petković

Srednja škola:

Prva nagrada – Emilija Jović, „Bio je jul“, Požarevačka gimnazija, Požarevac

Prva nagrada – Jelena Mićić, 1.r, „Gnezdo“, Gimnazija Bora Stanković, Niš; mentor Ana Stevanović

Treća nagrada – Dušan Mitić, „Nisu kapljice na prozoru već pukotine“, Gimnazija Bora Stanković, Bor; mentor: Sandra Valić

Treća nagrada – Ognjen Milutinović, „Popodnevna kafa“, Umetnička škola Užice, Užice

Na likovni konkurs je pristiglo 3360 radova iz 587 osnovnih i srednjih škola iz Srbije.

Komisija je zasedala u sastavu:

1.    prof. dr Snežana Olđa, Fakultet likovnih umetnosti BU, Beograd

2.    mr Željko Komosar, profesor na Akademiji SPC-a, Beograd

3.    mr Zoran Deranić, slikar, član ULUS-a

4.    Svetozar Aleksić, slikar i pedagog, mentor grupe za likovnu umetnost pri RCT Mihajlo Pupin

NAGRAĐENI UČENICI NA 15. LIKOVNOM KONKURSU UČENIKA SRBIJE:

Osnovna škola:

Prva nagrada – Mira Milosavljević, crtež, 5.r, OŠ Đorđe Natošević, Novi Sad; mentor: mr Sava Stankov

Druga nagrada – Katarina Ilić, kombinovana tehnika, 6.r, OŠ Jovan Aranđelović, Crvena Reka

Treća nagrada – Ljubica Novakov, akvarel „Pejzaž“, 7.r, OŠ Miroslav Antić Mika, Pančevo

Treća nagrada – Anđela Lazić, „Klovnovi“, 8.r, OŠ Vera Radosavljević, Negotin; mentor: Sanja Radosavljević

Srednja škola:

Prva nagrada – Nikola Savić, suva igla „Bandera“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković

Druga nagrada – Anja Ivković, linogravura „Najbolji prijatelj“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković

Druga nagrada – Uroš Bojić, linorez „Pejzaž“, Umetnička škola Užice, Užice; mentor: Jelena Guskić Petrović

Treća nagrada – Vanja Radojičić, linogravura „Bicikl“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković

Smotra umetničkih radova, kada će biti i dodeljene nagrade nagrađenim učesnicima, održaće se polovinom maja u Gradskoj biblioteci Pančevo (o detaljima bićete obavešteni nakon Uskrsa).



Marketing

Najnovije vesti